Poniedziałek – Piątek 8:00 – 20:00
oferowane aparaty ortodontyczne
Ortodoncja to dziedzina stomatologii, której głównym celem jest korygowanie wad zgryzu, szczękowo-twarzowych, a także poprawa zdrowia stawów skroniowo-żuchwowych. Zabiegi przeprowadza się u pacjentów zarówno ze wskazań estetycznych, jak i profilaktycznych. Doświadczony ortodonta dba o to, aby cały proces leczenia przebiegał w komfortowych dla pacjenta warunkach z najwyższą troską o zachowanie właściwych stosunków międzyzębowych, a także proporcji dolnego i środkowego odcinka twarzy i jej profilu. Co więcej, zabieg zakładania aparatu jest całkowicie bezbolesny.
Wskazaniami do skorzystania z usług ortodonty są m.in.:
- krzywe zęby,
- zgryz otwarty lub zamknięty,
- nieprawidłowo ustawione zęby,
- zgryz krzyżowy,
- zgryz nożycowy,
- zęby zbyt blisko siebie lub zbyt daleko od siebie.
W naszej interdyscyplinarnej klinice APO Zdrowie wykonujemy aparaty ortodontyczne dla dorosłych i dzieci, w tym:
- ruchome,
- łuku prostego,
- bezligaturowe,
- lingwalne,
- nakładki ortodontyczne.
Właściwie dobrany aparat ortodontyczny nie tylko koryguje wady zgryzu, pomaga w leczeniu chorób dziąseł, ale również poprawia funkcję narządu żucia.
Zanim rozpocznie się kompleksowe leczenie, konieczne jest odpowiednie przygotowanie stomatologiczne. W związku z tym, pacjent musi spełniać szereg niezbędnych warunków, w tym:
- posiadać dobry stan zdrowia ogólnego i brak przeciwwskazań do podjęcia leczenia ortodontycznego,
- mieć odpowiednio dużo kości, które będą w stanie utrzymać aparat ortodontyczny,
- mieć świadomość konieczności regularnego odbywania wizyt kontrolnych,
- mieć motywację do dbania o prawidłową higienę jamy ustnej.
Jedną z najnowocześniejszych technik w ortodoncji jest technologia cyfrowa. Pozwala ona na szybsze i dokładniejsze planowanie i wykonywanie aparatów ortodontycznych. Opiera się na skanowaniu zębów 3D i tworzeniu cyfrowego modelu. Zaletami wykorzystania technologii cyfrowej jest po pierwsze, precyzyjne odwzorowanie budowy zębów, a po drugie, możliwość przeprowadzenia wirtualnej symulacji leczenia. W konsekwencji oznacza to nie tylko lepsze efekty, ale mniejszą liczbę wizyt w gabinecie.
Wczesne leczenie ortodontyczne dzieci polega na rozpoczęciu leczenia przed osiągnięciem przez dziecko pełnego dojrzewania kości szczęki i żuchwy. Celem tego rodzaju leczenia jest zapobieganie poważniejszym problemom ortodontycznym w przyszłości, a także poprawa estetyki i funkcji uzębienia. Wczesne leczenie ortodontyczne może obejmować zastosowanie aparatów ortodontycznych, zabiegi chirurgiczne oraz terapię wad wymowy.
Leczenie dzieci może być zalecane w następujących warunkach:
- wady zgryzu: takie jak nagryz pionowy, przodozgryz, krzywe zęby, brak miejsca na zęby itp., mogą być leczone we wczesnym stadium, aby uniknąć poważniejszych problemów w przyszłości;
- wady wymowy: nieprawidłowe artykulacje, mogą być leczone przy użyciu aparatów ortodontycznych, aby poprawić wymowę dziecka;
- problemy z rozwojem szczęki i żuchwy: asymetria twarzy;
- przodozgryz: leczenie pozwala na uniknięcie poważniejszych problemów z uzębieniem w przyszłości;
- wczesne zabezpieczenie zębów mlecznych: ma to na celu utrzymanie odpowiedniej przestrzeni dla przyszłych zębów stałych.
Pamiętajmy, że w każdym przypadku, decyzja o rozpoczęciu wczesnego leczenia ortodontycznego powinna być podejmowana przez lekarza ortodontę po dokładnym zbadaniu i ocenie stanu zdrowia pacjenta.
Rodzaj aparatów ortodontycznych, które można zdejmować. Ruchome aparaty ortodontyczne mogą składać się z różnych elementów, takich jak elastyczne linki, sprężyny i zamki, które służą do przesuwania zębów w odpowiednie położenie. Stosowane najczęściej w okresie uzębienia mieszanego (7-10 rokiem żucia) lub po zakończeniu leczenia aparatem stałym (tzw. retencja) dla utrwalenia wyniku leczenia. Wymagają one częstej kontroli u ortodonty, aby upewnić się, że aparat jest prawidłowo dostosowany i że postęp leczenia jest zgodny z planem.
Linie uzębienia możemy zmienić w każdym wieku pod warunkiem, że dziąsła i struktura kości są zdrowe. Oferujemy szeroki wachlarz możliwości dostosowany do każdego wieku.
Leczenie ortodontyczne może radykalnie odmienić wizerunek i poprawić samoocenę. Pamiętajmy jednak, że nie tylko o uśmiech chodzi. Wady zgryzu maja negatywny wpływ na dziąsła, ubytki kostne, niewłaściwe ubytki szkliwa, bóle głowy i zaburzenia funkcji stawów szczękowo-żuchwowych. Mogą również spowodować pojawienie się próchnicy.
Podczas pierwszej wizyty otrzymają Państwo szczegółowe informacje na temat możliwości leczenia.
Nigdy nie jest za późno na piękny i zdrowy uśmiech!
Nakładki ortodontyczne stanowią innowacyjne rozwiązanie z dziedziny stomatologii, umożliwiające skuteczną korektę wad zgryzu. Wykorzystując zaawansowaną technologię i wysokiej jakości materiały, te dyskretne nakładki gwarantują pacjentom komfort oraz estetyczne efekty leczenia. Podczas noszenia, nakładki ortodontyczne są niemalże niewidoczne dla osób z otoczenia. Delikatnie oddziałują na zęby, stopniowo korygując ich ułożenie w kierunku właściwej pozycji. Dzięki temu, pacjenci mogą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, bez konieczności korzystania z metalowych łuków ortodontycznych. Indywidualnie personalizowane nakładki wykonane z wytrzymałych i nietoksycznych materiałów, ułatwiają również utrzymanie higieny jamy ustnej. Można je swobodnie zdejmować podczas posiłków i czyszczenia zębów.
Każdy, kto decyduje się na leczenie ortodontyczne, musi mieć świadomość tego, jak ważna jest sprawa higieny. Oznacza to, że nieprawidłowa pielęgnacja zębów i dziąseł znacznie utrudnia nie tylko samo leczenie, ale także zwiększa ryzyko pojawienia się powikłań, w tym rozległej próchnicy i chorób przyzębia. Warto pamiętać o tym, że zła higiena prędzej, czy później będzie skutkowała utratą zębów.
Kluczowymi zasadami właściwej higieny jamy ustnej są:
- szczotkowanie zębów po każdym posiłku (jeżeli jest to niemożliwe, warto przepłukać jamę ustną płynem antyseptycznym lub wodą),
- używanie nici dentystycznych,
- usuwanie resztek pokarmowych za pomocą irygatora,
- używanie specjalnych szczoteczek ortodontycznych (w przypadku pacjentów, którzy mają stałe aparaty ortodontyczne).
Jaki rodzaj aparatu ortodontycznego wybrać?
Doświadczony ortodonta pomaga dopasować rodzaj aparatu ortodontycznego, uwzględniając rodzaj wady zgryzu, a także indywidualne wymagania pacjenta.
Jaki jest koszt aparatu ortodontycznego?
Dokładny koszt aparatu ortodontycznego uzależniony jest od wielu czynników. W związku z tym wycena jest wykonywana indywidualnie dla każdego pacjenta. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem podglądowym.
- Pon. - Pt. 8:00 - 20:00
- Telefon: (+48) 882 760 958
© 2024 ZUBA sp. z o.o.